Od září spouštíme kurzy chytrých telefonů a počítačů v projektu Moderní senior. Kurzy jsou určené pro všechny osoby z Olomoucka nad 55 let věku. Kurz počítačů naučí jak pracovat efektivně s počítačem, zvláště s internetem, jak se na něm pohybovat bezpečně, co vše nabízí a jak na něm efektivně vyhledávat informace, nenaletět podvodníkům a orientovat se při přesunu a zálohování fotografií.

U kurzu chytrých telefonů se naučíte, jak svůj telefon ovládat, co vše za vymoženosti vám bylo ještě skryto, ukážeme, jak pracovat s fotografiemi, jak je upravit, někomu poslat, zálohovat je či přesunout do počítače.

Moderní senior, vzdělávání seniorů, senioři PC a telefony

Intenzivní vzdělávání i individuální poradenství v projektu Moderní senior

Pro zajištění efektivního školení jsme naplánovali kurzy pro maximálně šest osob. Tímto způsobem jsme schopni zajistit lektorovi dostatek času pro každého účastníka. Naše kurzy jsou velmi úspěšné a senioři odcházejí s vysokou úrovní vzdělání.

V případě kurzů počítačů je výuka rozdělena do 10 lekcí po 3 hodinách, což činí celkově 30 hodin. Každá lekce Moderního seniora obsahuje opakování, novou látku a upevňování nových znalostí a nezbytná skripta. Přestávky jsou samozřejmě zařazeny podle potřeb účastníků. Na kurzu se naučíte základní ovládání počítače, práci s okny a složkami, tvorbu a editaci souborů, psaní textu, používání webového prohlížeče, orientaci na internetu, práci s e-maily, kyberbezpečnost, online nakupování, vyhledávání, mapy, zabezpečení a údržbu počítače.

Na kurzu telefonů se naučíte ovládat svůj telefon, starat se o něj, pracovat s aplikacemi a bezpečně komunikovat přes různé chatovací platformy. Klademe také důraz na bezpečnost na internetu a finanční zabezpečení. Naučíme používat Záchranku, hudební aplikace, mapy, vyhledávání v jízdních řádech a spoustu dalšího. Kurz telefonů se skládá z 7 lekcí po 2 hodinách, celkem 14 vzdělávacích hodin. Kurz telefonů stojí 950 Kč a kurz počítačů 1 500 Kč. Pokud máte zájem, stačí napsat na e-mail [email protected].

Spouštíme kurzy i v Prostějově! Připojte se zde a staňte se Moderním seniorem.

Jak se přihlásit?

Stačí se ozvat koordinátorovi projektu Moderní senior telefonicky a sdělit mu, jaký kurz chcete navštěvovat. Tak jednoduché to je.

Poskytujeme i technické poradenství pro občany Olomouckého kraje, které je nabízeno telefonicky, e-mailem nebo osobně na adrese Wurmova 7. Pro více informací zavolejte na 605 228 161 nebo napište na [email protected].

Projekt je podpořen Olomouckým krajem a městem Olomouc.

olomouc logo