Zapojte se

Zapojte se do týmu Maltézské pomoci a rozvíjejte tak dobročinnou činnost ve svém okolí. Níže naleznete seznam aktuálně volných pozic, na které hledáme právě Vás!

Terénní sociální pracovník/pracovnice v programu Pomoc lidem v sociální nouzi – Praha

Terénní program pomáhá lidem, kteří se ocitli ve stavu krajní nouze, především pak lidem bez domova. Podporujeme naše klienty při návratu do většinové společnosti, motivujeme je k opětovnému využívání vlastních kompetencí a k samostatnému zvládání problémů. Pomáháme klientům najít bydlení či udržet to stávající.

Zakládáme si na intenzivní a dlouhodobé spolupráci s klienty. Pracovník pracuje s méně klienty, ale o to intenzivněji. Mezi pracovníkem a klientem se budu vztah důvěry a ten je výchozím bodem úspěšné spolupráce.

Jaká je hlavní náplň práce terénního pracovníka?

  • Oslovení klienta a zmapování situace, v níž se nachází.
  • Podpora klienta v uspořádání základních záležitostí: vyřízení dokladů, evidence na úřadu práce, pomoc s vyřízením sociálních dávek či jiných příspěvků apod.
  • Podpora při hledání zaměstnání.
  • Podpora při hledání bydlení či udržení toho stávajícího.
  • Podpora a motivace klienta při zvyšování jeho kompetencí a znalostí (věci neděláme „za klienta“, ale „s klientem“).
  • Zprostředkování návazných služeb a sociální poradenství.

Co nabízíme?

  • Zázemí stabilní a zavedené organizace (pomáháme lidem v nouzi od roku 2012).
  • Samostatnou práci, v níž můžete naplno využít své schopnosti a dovednosti.
  • Možnost aktivně se podílet na rozvoji služby.
  • Motivující finanční ohodnocení (k základní mzdě se přičítají čtvrtletní prémie a po zkušební době osobní ohodnocení, celkem to měsíčně dělá 31 000 Kč).
  • Týden dovolené navíc.
  • Služební telefon.

Co očekáváme?

  • Kvalifikaci: Pro tuto práci je nezbytnou podmínkou vzdělání sociálního pracovníka podle zákona 108/2006 Sb. (tedy VOŠ nebo VŠ vzdělání v příslušných oborech).
  • Samostatnost a spolehlivost: Pokud to nevyžaduje situace, nechodíme do terénu po dvojicích. O to důležitější pro nás je, aby byl každý člen týmu schopen samostatné práce a abychom se na něj mohli spolehnout.
  • Respektující přístup ke klientům: Naši klienti jsou často nedůvěřiví vůči nabízené pomoci a spolehlivě poznají, pokud je pracovník nerespektuje. To, že se člověk ocitl v sociální nouzi, neznamená, že s ním za každých okolností nejednáme s patřičnou úctou.
  • Laskavý a zároveň profesionální přístup ke klientům: Největším „umem“ sociálního pracovníka je odvádět profesionální práci a zároveň si zachovat lidský a laskavý přístup. Takové pracovníky hledáme.

Terénní pracovník má k dispozici zázemí kanceláře ve Vršovicích.

Nástup dle domluvy. Výběrové řízení bude dvoukolové.

Autor: Radka Vališková (radka.valiskova@maltezskapomoc.cz)

Osobní asistent/ka – Olomouc

Hledáme empatické a komunikativní pracovnice, které mají zájem patřit do našeho týmu Maltézské pomoci Olomouc a chtějí docházet do domácností klientů, jejichž soběstačnost je již velmi omezena. Jedná se o pozici pracovníka v sociálních službách, osobního asistenta, který vykonává smluvené asistenční a pečovatelské úkony v domácím prostředí klienta v Olomouci a blízkém okolí. Práce vyžaduje nejen schopnost zajistit požadované úkony např. pomoci s osobní hygienou na lůžku, doprovod na smluvené místo, ale i být fyzicky oporou obtížně chodícím lidem či nabídnout trpělivé naslouchání např. osobám s demencí. Službu poskytujeme 24 hodin denně, hodiny a směny jsou vždy předem rozděleny.

Nabízíme zapojení v rámci DPP, DPČ nebo HPP (dle domluvy), a to v rámci hodinové mzdy 160 Kč/hod. spojené s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou (při plném úvazku tedy 24–26 tis. Kč/měs).

Požadované vzdělání min. 150 hodinový kurz pracovníka v sociálních službách (lze doplnit i v průběhu zaměstnání), zkušenosti s péčí o osobu blízkou nebo ve službách sociální péče vítány. Očekáváme příjemné vystupování, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, psychickou odolnost a časovou flexibilitu.

O své osobní asistenty pečujeme prostřednictvím pravidelných porad, supervizí a vzdělávacích seminářů, které hradíme.

V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na email uvedený níže v kontaktech. V případě dotazů kontaktujte: Mgr. Danielu Gajdošíkovou tel. 731 619 694 nebo Bc. Anežku Svobodníkovou tel. 731 128 595.

Osobní asistent/ka – Brno

Hledáme empatické a komunikativní ženy a muže, kteří mají zájem patřit do našeho týmu Maltézské pomoci a chtějí docházet do domácností klientů, jejichž soběstačnost je již velmi omezena. Jedná se o pozici pracovníka v sociálních službách, osobního asistenta, který vykonává smluvené pečovatelské a asistenční úkony v domácím prostředí klienta v Brně a blízkém okolí. Práce vyžaduje nejen schopnost zajistit požadované úkony např. pomoci s osobní hygienou na lůžku, doprovod na smluvené místo, ale i být fyzicky oporou obtížně chodícím lidem či nabídnout trpělivé naslouchání např. osobám s demencí. Službu poskytujeme 24 hodin denně, hodiny a směny jsou vždy samozřejmě předem rozděleny.

Nabízíme zapojení v rámci DPP, dle domluvy. Hodinová mzda 140 Kč.

Požadované vzdělání min. 150 hodinový kurz pracovníka v sociálních službách (lze doplnit i v průběhu), zkušenosti s péčí o osobu blízkou nebo ve službách sociální péče vítány. Očekáváme příjemné vystupování, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, psychickou odolnost a časovou flexibilitu.

V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na (email: marketa.studena*maltezskapomoc.cz) a v případě dotazů kontaktujte: Mgr. Markétu Studenou tel. +420 736 620 810

OSOBNÍ ASISTENT(KA) PRO SENIORY – Praha

V pražském centru Maltézské pomoci hledáme do týmu nové kolegy a kolegyně na pozici osobní asistent(ka)/pečovatel/ka  pro seniory.

Osobní asistence je alternativou ústavní péče. Bez služeb osobní asistence by senior se sníženou soběstačností musel trvale žít v pobytovém zařízení, kde by o něho bylo pečováno. Naší snahou je podporovat seniory v jejich oprávněném a  přirozeném přání zůstat doma, jak nejdéle je to možné. Principem našich služeb je poskytnout profesionální a zároveň laskavou péči v domácím prostředí. Staňte se součástí našeho týmu, a pomozte tak seniorům splnit toto přání!

Požadujeme:

  • kladný a laskavý vztah k seniorům
  • profesní či osobní zkušenost s péčí o seniory
  • schopnost přímé obslužné péče výhodou (hygiena, manipulace s klientem na lůžku)
  • spolehlivost a zodpovědný přístup

Nabízíme:

  • práci, která má smysl a pomáhá
  • výdělek až 170 Kč na hodinu
  • zázemí dlouhodobě fungující neziskové organizace
  • vzdělávání v oboru
  • flexibilní pracovní dobu (od 8 do 40 hodin týdně)
  • 5 týdnů dovolené

Jedná se o práci na celý či zkrácený úvazek. HPP či DPP, dle domluvy. Velice rádi v našem týmu také přivítáme studenty a aktivní seniorky. V případě zájmu zašlete svůj motivační dopis a životopis paní Bc. Veronice Juřicové na e-mail veronika.juricova@maltezskapomoc.cz.