V rámci naší Aktivizační služby pro rodiny s dětmi se setkáváme s různými příběhy našich klientů. Jedním z nich je paní Růžena, která je jednou z našich dlouholetých klientek. Nyní jsme mohli klientce pomoci s organizací sbírky na robotický vysavač, který ji ulehčí péči o domácnost. Vzhledem ke zdravotnímu stavu klientky, která je na invalidním vozíku po autonehodě je to pro klientku velmi náročné.

V rámci nácviku vedení domácnosti, jsme s klientkou řešily možnosti úklidu. Díky moderním technologiím je možné nechat úklid podlah na robotických pomocnících. Ty jsou ale velmi drahé, zejména ty, které odpovídají potřebám paní Růženy. Vzhledem k její finanční situaci si tohoto pomocníka nemohla dovolit a tak se nám spolu s Dobrým místem pro život podařilo najít sponzora, který jí vysavač poskytne. Jsme velice rádi, že paní Růžena tak získá možnost zvýšit míru své samostatnosti a nezávislosti i přes její zdravotní potíže.

Naše klientka má asistenčního psa zlatého retrívra Tamoa. Před rokem se psovi při pomáhání paničce stal úraz, kdy mu v tramvaji stoupl cestující na nohu, čímž došlo k poškození kolenních vazů. Tamp byl na operaci a panička by ráda předešla problémům s klouby, které jsou u větších psů běžné. Jako prevence by bylo možné použít přípravky na klouby. Paní pobírá invalidní důchod a nepracuje, protože jí to zdravotní stav nedovoluje. Z toho důvodu by pro ni přípravky byly velký finanční zásah, který si nemůže dovolit. Tamp je krmený kvalitními granulemi a má dobrý zdravotní stav. Jeho panička chce, aby díky přípravkům na klouby mohl žít plnohodnotný a kvalitní život a dále být nezbytným parťákem v jejím životě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu žvýkacích želatinových tablet Geloren, které jsou potřebné pro správné fungování kloubů, svalů a šlach. Slouží také jako prevence pro prodloužení aktivního života psa. Dále budou použity na zaplacení lososového oleje, který je doplněk stravy pro psy. Přispívá ke zdraví kůže, kloubů a chrupavek, podporuje srdeční činnost, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pozitivně ovlivňuje psychiku a zdraví psa.

Autor: Radka Cázerová a Donio