Ve čtvrtek 9. června se v Žatci konal ve Starých papírnách “Den sociálních služeb”. Zúčastnili se na dvě desítky organizací, které poskytují své služby v Žatci a jeho okolí. Jednou z prezentovaných služeb je Maltézská pomoc, která poskytuje službu osobní asistence a tento rok slaví 10 let působení v Žatci.

Den byl pojat trochu netradičně a kromě prezentace své organizace si každý připravil kazuistiku s řešením nějakého problému, kterým se jeho služba zaobírá. Kazuistiky pak v rámci dne studenti obchodní akademie, měly za úkol vyřešit a popřípadě se informovat u  stánku služby, o tom jak by se mělo postupovat v řešení. Zajímavé bylo, že na řešení nějakého problému se může podílet i několik organizací.

V úvodu měla slovo starostka města Zdeňka Hamousová, která všem službám poděkovala za jejich činnost a potřebnost pro občany města Žatec. Město Žatec podporuje sociální služby, které nabízejí nezbytnou pomoc pro jejich občany. V rámci Komunitního plánování sociálních služeb se starají o to, aby zde nechyběla žádná se služeb.

Autor: Renata Šnajberk