V sobotu 7. května proběhl v Olomouci rytířský turnaj pro děti, který organizovala zdejší kapucínská komunita ve spolupráci s Maltézskou pomocí v Olomouci, která mimo jiné pomáhá sociálně ohroženým rodinám. Výtěžek akce pomůže dvěma klientským rodinám Maltézské pomoci.

Děti si mohly zasoutěžit v osmi rytířských disciplínách, pobavit se a při tom vyhrávat dukáty, které mohly utratit za sladkosti, nebo věnovat na dobročinné účely. Rytířské klání se konalo od 10.00 do 16.00 hod. 

Výtěžek této akce, cca 7500 Kč, organizátoři rozdělí mezi dva chlapce se zdravotním postižením, kteří pocházejí z potřebných rodin. Jeden žije s Aspergerovým syndromem a navíc musí držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Druhý z chlapců je vinou spastické dětské mozkové obrny zcela odkázán na pomoc druhé osoby. Prvnímu dary přispějí na dietu a druhému na nákladné cestování do školy. Obdarované pomohla vytipovat Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Olomouc. 

Tímto bychom chtěli ze srdce poděkovat olomouckým kapucínům za krásnou a bohulibou akci a těšíme se na další spolupráci!

 

Zaměstnanci olomoucké Maltézské pomoci