Ve dnech 8. 6. – 12. 6. 2017 se již po páté uskutečnilo projektové setkání  Malteser Youth International Network (Mezinárodní síť maltézské mládeže). Tentokrát se členové MYIN sešli v albánském městě Škodra. 

Česká výprava se vydala z Vídně do hlavního města Albánie Tirana, odkud byl již zajištěn odvoz do hodinu a půl vzdálené Škodry. Setkání se zúčastnily Maltézské pomoci z 8 zemí (Albánie, Česka, Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Rumunska a Ukrajiny), které vyslali na setkání pracovníky pracující s dobrovolníky či mládeží.

Hlavní náplň setkání spočívala v ujasnění si budoucích kroků v rámci sítě. Jelikož se jedná o předposlední setkání v rámci projektu, diskutovalo se zejména o udržitelnosti nově vzniklé sítě do budoucna. Byly stanoveny cíle, které by měly sloužit k udržení sítě naživu, jako například realizace dalších společných projektů. Jedním z nich je uspořádání Wheelmap day, tedy mapování bezbariérovosti veřejných míst s pomocí dobrovolníků, který by měl být realizován v září 2017. 

Mimo jiné se také uskutečnil Workshop day, v rámci kterého jsme se pod vedením zkušenějších kolegů učili jak zefektivnit svoji práci s mladými dobrovolníky a mládeží. Některé z workshopů se uskutečnily u škoderského jezera a měli jsme i možnost navštívit moře a samotnou Škodru. 

Další a poslední setkání MYIN se uskuteční v říjnu 2017 v německém Kolíně.