Projekt Moderní senior má připravené na čtvrtek 4. února v 18:00 pro všechny seniory přednášku fotografii. Večerní lekce je otevřená všem, stačí se připojit přes TENTO ODKAZ. Fotografování je koníčkem mnoha osob. Nabízí široké možnosti seberealizace a umožňuje rozvíjet kreativního ducha v člověku. Někdy je však nedostatek inspirace překážkou k další tvorbě a realizaci.

Proto se ve čtvrtek 4. února v 18:00 společně podíváme na české i zahraniční weby, které poskytují široké množství inspirace, rad, tipů a triků pro vaši fotografickou tvorbu. Během hodinové lekce se dozvíte, jaké česky psané weby Vám zajistí dostatečné množství informací o fotografii, jak fotit, jak se zlepšit, na co si dát pozor. Nabídneme též weby s mistrovskými díly fotografů, podíváme se na vše, co vám může být při vaší tvorbě inspirací, a je jedno, jestli fotíte, krajinu, osoby či něco zcela jiného.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu Čapku, který se Vám zpět ozve a pomůže.

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • Práce s Google Diskem: tipy a triky, co vše nabízí a k čemu nám je dobrý?
  • Wikipedie: úžasný pomocník, jak jej mohu já vylepšit?
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně
  • Placení na internetu: bezpečnostní zásady při placení na internetu a co vše nám dnešní svět nabízí

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.

Autor: Karel Čapka