Tradiční Mikulášská sbírka probíhá od 1. do 8. prosince u Maltézské pomoci v Olomouci. Koná se již po osmnácté a opět nese přízvisko „Zkuste udělat zázrak – Staňte se Mikulášem“. Sbírka pomůže rodinám s dětmi, které jsou ohroženy sociálním vyloučením v lokalitách, kde působíme, tedy na Olomoucku a Přerovsku. Zapojit se do sbírky můžete i vy. Stačí se do konce týdne zastavit na Maltézské pomoci (Wurmova 7, Olomouc) s materiálními dary pro naše klientské rodiny.

Sbírka je zaměřena na vzdělávací pomůcky, školní potřeby a hračky zaměřené na rozvoj dětí (knihy, omalovánky, motorické hračky, puzzle, stavebnice, pastelky, školní pouzdra, batohy, …). Dále jsou vhodným dárkem hygienické potřeby a drogerie (dětské pleny, prací prášky, vlhčené ubrousky, …). Velmi oceníme také trvanlivé potraviny. Plyšové hračky z praktických důvodů nevybíráme. Dárky následně přerozdělíme ještě před Vánoci mezi naše potřebné klientské rodiny.

Díky sbírce chceme ulehčit situaci sociálně potřebným rodinám s dětmi, kterým se dlouhodobě věnujeme. Řada z nich si v tíživé situaci často nemůže dovolit koupit ani základní prostředky potřebné k životu a právě před Vánocemi prožívají tuto svou situaci mnohem silněji.

Poděkování patří školákům

I v letošním roce jsme oslovili mateřské až střední školy na Olomoucku a požádali je o zapojení se do Mikulášské sbírky, aby se žáci stali Mikulášem a obdarovali tak jiné děti, které na tom nejsou finančně dobře. V roce 2023 se zapojilo osm školy, kterým vřele děkujeme za jejich štědré dary pro naše klientské rodiny. Podpořených rodin je více než padesát. Mezi zapojenými školami byly: FZŠ Komenium, Lesní mateřská škola Bažinka, ZŠ sv. Voršily, ZŠ a MŠ Nedvědova, Konzervatoř Evangelické akademie, Gymnázium Hejčín, FZŠ Tererova a ZUŠ Žerotín.

Autor: Karel Čapka

Projekt finančně podporuje město Olomouc.

olomouc logo