Pěstounská péče je v olomouckém Centru Maltézské pomoci srdeční záležitostí. Nejen, že se naše sociální pracovnice aktivně věnují doprovázení pěstounských rodin, o víkendu 25. a 26. 6. 2016 se také již podruhé připojily ke kampani Hledáme rodiče, která prezentovala svou činnost na mezinárodních parkurových závodech J&T Banka CSI3*W v Olomouci.

Sociální pracovnice Maltézské pomoci se ve stánku Hledáme rodiče společně s pracovnicemi tohoto projektu věnovaly případným zájemcům o pěstounskou péči, kteří měli možnost se na cokoli zeptat. Pro děti byly připraveny časopisy, lego a balónky. Ty rozdávaly dvě slečny z pěstounské péče, jejichž rodiny právě Maltézská pomoc doprovází. Během kampaně se na parkurových závodech rozdalo velké množství informačních materiálů o této problematice.

Pevně věříme, že jsme pomohli zvýšit povědomí o pěstounské péči a zodpověděli otázky, které zájemci měli. Zároveň děkujeme J&T Bance za pozvání a možnost pěstounskou péči propagovat . Doufáme, že se příští rok na této akci opět potkáme!

 

(PeM)