A byla to oslava jak má být… Jedlo se, pilo se, dobře se povídalo… Vše proběhlo v pondělí 18. března ve večerních hodinách ve velmi příjemném prostředí nekuřácké restaurace Base Camp.

Dobrovolníci se dostavili v hojném počtu a další stále přibývali v průběhu večera. Konečně jsme měli příležitost se všichni osobně poznat a popovídat si. Na přetřes přišly nejen zkušenosti s dobrovolničením, ale též další zajímavá témata.

Myslím, že pro ostatní hosty restaurace to byl velmi nevšední pohled. Početná skupina lidí různého věku a tak dobře se spolu všichni baví. Rozjetou zábavu nám ukončila až zavírací hodina podniku.

Přidám ještě stručné hodnocení toho mého prvního roku s Maltézskou pomocí. Musím přiznat, že to nebylo vždy lehké, občas jsem zažila i krušné chvíle, ale stojí to za to! Během toho roku jsem se naučila hodně především sama o sobě. Beru to jako bonus. Nejenže jsem byla prospěšná ostatním, ale pomocí služby druhým jsem tak posloužila i sama sobě J .

Velké díky patří našim milým koordinátorkám Jitkám (Bílková a Přidalová). Za jejich ochotu, rady, pomoc a hlavně otevřené srdce. Děvčata děkujeme!! Ten váš neustálý úsměv na tváři vyloženě dobíjí baterky.

A všem ostatním, kteří by uvažovali, že se k nám též připojí mohu jen vzkázat, ať neváhají a jdou do toho. Není nic co by se nedalo v průběhu dobrovolničení řešit a rozhodnutí nemusí být definitivní. A nebyli byste v tom sami, poradenská služba opravdu funguje.

 

S. Vondráková