Slyšeli jste o tom, že WhatsApp mění podmínky? A když je nepřijmete, tak vám zruší účet? Co když jste je přijali, ale chcete to vrátit zpět, nebo úplně odejít z WhatsAppu? Existují i alternativy, které vás takové kroky nenutí dělat a veškeré vaše konverzace jsou v bezpečí a zcela soukromé. Z WhatsAppu se nyní nestalo sledovací zařízení, které ví o vás vše, na to už tu máme Messenger. Jsou zde však chatovací nástroje, které ctí soukromí zpráv uživatelů. Podíváme se na dvě nejznámější bezpečné komunikační chatovací nástroje: Telegram a Signal.

Lektor Vás provede základním používáním aplikací, registrací a tvorbou účtu, ukáže jak posílat fotky či různá média, jak sdílet odkazy a jak mít chaty zazálohované a nepřijít o ně. Na přednášku z projektu Moderní senior se můžete připojit dnes ve čtvrtek 25. února v 18:00 přes TENTO ODKAZ.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

jen při prvním návštěvě online lekce

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • 4. března: Wikipedie: úžasný pomocník, jak jej mohu já vylepšit?
  • 11. března: Sociální síť Facebook a jak se v ní orientovat
  • 18. března: Spam a jak se s ním vypořádat
  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.