Navzdory pozitivní předpovědi počasí se na obloze kupily temné mraky, které zvěstovaly příchod bouřky a do začátku naší dlouho plánované akce zbývaly pouhé dvě hodiny. Bouřka nás zastihla přesně tehdy, když jsme vše potřebné vláčeli do kopce parku Parukářka na Žižkově. Hustý déšť, hromy, blesky, a aby to nebylo málo, i kroupy. Celí zoufalí jsme stáli na místě konání, schovaní pod stromy a promočení civěli na mokré stoly, lavice a veřejné grily s obavami, že je vše ztraceno. Ale nejspíš by tyto řádky napsané nebyli, kdyby se právě v čas a jako zázrakem, neobjevilo sluníčko.  Déšť ustal a zprvu tak zoufale vypadající podvečer se přetvořil v něco nádherného a pro všechny zúčastněné nezapomenutelného.

První příchozí jsme potkávali už při označování cesty barevnými fáborky, vesele sdělovali, že by nás našli i bez toho, a někteří vtipkovali, zda je akce pořádána jako odměna za dobré vysvědčení (byl totiž poslední školní den). Za chvíli se naše místo na Parukářce pozvanými návštěvníky jen hemžilo, buřty na rozpáleném roštu báječné voněly a dobrá nálada panovala všude kolem.

Kytara byla sice jenom jedna, ale zájemci o hraní se střídali a navzájem se škádlili a naoko soutěžili, kdo je větší virtuóz. Hudba opravdu sbližuje, protože ač se mezi sebou neznali, žertovali jako staří kamarádi. Ostatní se rádi přidali zpěvem a došlo dokonce i na tanec!

Všichni se vesele bavili u stolů nebo polehávali na trávě. Někteří využili příležitosti a uvolněné atmosféry a začali se svěřovat se svými starostmi a nejrůznějšími trápeními a společně jsme diskutovali o možnostech a variantách pomoci. A to bylo smyslem našeho setkání. Užít si společně letní podvečer, pobavit se, dobře se najíst, ale i přiblížit své problémy a být si o kousek blíž.

Akce se povedla i díky pomoci pánů Jiřího Pospíšila a Václava Rutara, kteří přispěli na pochoutkové buřty a všechny ostatní laskominy. Bez nich by večer nebyl tak voňavý a žaludky by zůstaly prázdné. Naše díky patří také mladé pomocnici Leoně, která byla nápomocná, kde bylo třeba a celou akci fotograficky zdokumentovala. Dále našemu klientovi panu K., který svoje služby a hudební schopnosti nabídl už poněkolikáté a i tentokrát vytvářel báječnou atmosféru hraním na kytaru a krásným zpěvem. A nakonec samozřejmě všem těm, co přišli a měli chuť být s námi.