Pro klienty služeb pro rodiny s dětmi v Olomouci pořádá Maltézská pomoc tábor během jarních prázdnin. Zimní preventivně-vzdělávací pobyt se uskutečnil Starých Heřminovech, kde si děti užily „rodinnou dovolenou“. Tak totiž znělo téma letošního tábora Dovolená na horách. Snahou bylo vytvořit atmosféra v duchu pohody a odpočinku.

Ač jsme sněhu měli jen poskromnu, tak se i tak děti  stihly vydovádět na bobech či koulovat. Kromě zimních radovánek bylo pro děti nachystáno plno různorodých a pestrých her: pohybové, strategické, logické aj. Jedna z her, která zabodovala u dětí, byla hra Dostihy. Děti se snažily získat arabského plnokrevníka pro svou stáj, což se všem i přes mnohé obtíže nakonec podařilo. Dále na děti čekala i zkouška jejich odvahy, trpělivosti či kuchařských dovedností. Mimo jiné měly možnost se v rámci rodinného fungování učit i vycházet s ostatními táborníky, budovat vzájemné vztahy či dokonce se učit hospodařit. Společně jsme vyšli i do přírody a seznámili se s okolím.

Pobytu se účastnilo 12 dětí, které byly doprovázeny 3 vedoucími. Všichni jsme se na konci tábora v pořádku, a tak akorát dobře unaveni vrátili do svých domovů.

Autor: Kristýna Schindlerová

Projekt finančně podporuje město Olomouc.

olomouc logo