Mít e-mail u Google neznamená, že máte jen e-mailovou schránku nazvanou Gmail. Google totiž při vytvoření účtu poskytuje obrovské množství aplikací a prostoru. Google poskytne uživateli kompletní kancelářský balíček, od programů pro kancelářské potřeby, tak pro správu webů, tvorbu reklam, poskytne úložný prostor, místo k zálohování a editaci, bezkontaktní placení, chatovací a videoaplikace, kalendář, poznámkový blok či profil u YouTube a spoustu dalšího.

Mnoho osob má chytrý telefon se systém Android a ani netuší, že jim tam někdo nastavil Gmailovou adresu, aby mohli telefon plnohodnotně využívat. Přednáška je vhodná pro všechny, kteří mají účet u Google a rádi by se dozvěděli, co vše Google k jejich účtu poskytuje a jak toho naplno využít. Zaměříme se i na změnu podmínek pro ukládání fotografií, jelikož končí bezplatné neomezené úložiště, nyní je tedy nejvyšší čas využít této možnosti a dozvědět se, všechny své fotografie zazálohovat.

Projekt Moderní senior má připravené na čtvrtek 11. února v 18:00 pro všechny seniory přednášku o Google účtu a o všem, co nám nábízí. Večerní lekce je otevřená všem, stačí se připojit přes TENTO ODKAZ.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu Čapku, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • Typy placení při nákupu přes internet a bezpečnost těchto plateb
  • Wikipedie: úžasný pomocník, jak jej mohu já vylepšit?
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.