V dalším díle „Lidé MP“ vám představíme osobní asistentku Magdu ❤️, která ve svém odhodlání pomáhat druhým neustala ani po nástupu do důchodu. 

 


„Vždy jsem měla potřebu pomáhat druhým, kteří byli nějakým způsobem znevýhodněni (ať už to byly moje kamarádky s různými problémy nebo nemocné děti z našeho okolí). Tato potřeba mě provází celým mým životem, a proto jsem i v důchodovém věku uvažovala nad tím, jak ji naplnit. Když jsem narazila na možnost pracovat jako asistentka pro seniory, hned jsem to chtěla zkusit. A tak jsem neváhala, přihlásila jsem se na pohovor, a už jsem zde 3 a půl roku. A nelituji. 

Při své práci asistentky jsem se setkala s mnoha typy klientů a s různými druhy omezení ve schopnosti o sebe pečovat. Musíte se rychle zorientovat, v čem jste potřebná, a co můžete nechat na vašeho seniora. 

Musím se přiznat, že je pro mě nejnáročnější, když klient již vůbec nekomunikuje a veškerá komunikace je na mě. Často není z čeho rozpoznat, zda je vše, jak má být, protože neznám jejich zpětnou slovní reakci. Snažíte se například dobře srovnat prostěradlo, aby nechtěné záhyby netlačily citlivá záda. Ale už se nedozvíte, zda je to ke spokojenosti vašeho klienta. Musíte to prostě udělat s nejlepším svědomím, nejlépe dokonale. 

Čím mně naopak tato práce obohacuje je to, že zažívám pocit užitečnosti. Těší mě, když se mi někdy podaří vykouzlit úsměv na tvářích klientů a když vidím, že je pro ně moje společnost příjemná a přinese jim chvíle radosti. 

A tak mohu aktivním důchodkyním s chutí pomáhat jen doporučit: přijďte mezi nás!“

 Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.