Se sluníčkem jde všechno lépe! V sobotu 12. 11. 2016 jsme s dětmi z DCO Ostrůvek, p. o., v Šumperku v dopoledních hodinách vyrazili na cestu vlakem do teplého prostředí v Termálních lázní Velké Losiny. My dobrovolníci jsme nachystali program, abychom dětem zpříjemnili tyto chladné dny. Cesta vlakem byla dobrodružná, jelikož paní průvodčí nám sdělila, že sedíme ve špatném vagónu. Následně jsme si s dětmi přesedli do jiného vagónu, který nás dovezl na naše stanoviště.

Ptali jsme se sami sebe, zda jsme správně, když jsme došli k novému areálu. Zvolali jsme radostí: „Hurá, jsme tady správně, zvládli jsme to!“ Když jsme dorazili do teplého prostředí, tak jsme byli opravdu vděční za to teplo, které se rozprostíralo po celém prostoru areálu. Pomalu jsme s dětmi šli do bazénu. Děti byly šťastné, když viděly trysky, které pro ně byly nezvyklé. S dětmi jsme dováděli a hráli si, vyzkoušeli jsme si i jaké je počasí venku a jaké v bazénu. Věřte nebo ne, nikomu se nám z té vyhřáté vody nechtělo!

Když už vše mělo skončit, tak jsme si konečně za odměnu nasedli do autobusu, který nás dovezl až úplně domů! Bylo to velmi nádherné a uvolněné dopoledne a vše jsme zvládli!

Bylo nám krásně a byli jsme všichni spokojení.

 

Za dobrovolníky Centra Maltézské pomoci v Šumperku Michaela Vyhnálková