Ve středu 8. srpna 2018 se uskutečnil celodenní výlet dětí z Dětského centra Ostrůvek v Olomouci do zoologické zahrady na Sv. Kopečku u Olomouce.

Výlet za exotikou

 

Výletu se zúčastnilo sedm dětí a každé z nich mělo svůj dospělý doprovod, který tvořily dobrovolnice Maltézské pomoci, jejich koordinátorka a zdravotní sestry z Dětského centra Ostrůvek.

Putování do ZOO začalo brzy ráno a po krátké cestě autobusem přivítala děti i dospělé Zoologická zahrada na sv. Kopečku. Nejprve si děti pohrály na hřišti před vstupem a pak už se všichni vydali na prohlídku areálu plného exotických zvířat. V průběhu procházky si děti mohly zblízka prohlédnout žirafy, velbloudy, nosorožce a mnoho dalších zvířat z celého světa. V poledne byl na programu odpočinek a oběd v příjemné restauraci pod vyhlídkovou věží. Poté prohlídka pokračovala až do pozdního odpoledne a protože bylo opravdu velké horko, na závěr čekala na všechny odměna v podobě výborné zmrzliny. Cesta zpět byla příjemná a výletníci si přivezli spoustu krásných zážitků.

Autor: Jitka Rašková

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.