Maltézská pomoc v Olomouci uspořádala o víkendu 2. – 4. 10. 2020 tradiční vzdělávací pobyt pro pěstounské rodiny, tentokrát v Horském hotelu Sněženka v Jeseníkách. S ohledem na nižší počet účastníků se letošní ročník se odehrál v rodinném duchu. Pěstouni se společně s lektory, kterými byl Pavel Mečkovský a Darina Mórocz, věnovaly tématům jako je výchova, emoce, komunikace, sebepoznání apod.

 

Doprovodný program pro děti čítal řadu pestrých aktivit rozvojového a vzdělávacího a charakteru. Děti si mohly užít i relaxační a odpočinkové činnosti, a to jak v rámci odborného programu zajištěného pracovnicemi služby, tak večer společně s pěstouny.

Velkým přínosem pro účastníky není pouze vzdělávání, ale i vzájemné sdílení zkušeností, radostí a výzev pěstounské péče. Největší odměnou pro pracovníky je vidět vznikající přátelství mezi pěstouny, která přetrvávají i po ukončení vzdělávacího pobytu. Děkujeme všem účastníkům za jedinečnou atmosféru, příjemně strávený víkend a už se nyní společně s pěstouny těšíme na následující ročník.

Autorka: Jaroslava Stoklasová