Od 19. března spouštíme kurz chytrých telefonů, který je určen všem zájemcům v seniorském věku, kteří se chtějí naučit pracovat s moderní technikou.

Kurzy probíhají jednou týdně na adrese Vápenice 17. Počet účastníků v jednom kurzu je mezi 4 až 6 osobami, a to z toho důvodu, aby bylo možné projít i individuální dotazy a problémy jednotlivých studujících. Účastníci si nosí svá zařízení, aby se s ním účastník dostatečně sžil a mohl ho bez větších komplikací používat i po skončení kurzu a své znalosti trénovat a udržovat. Kurzy telefonů jsou přizpůsobené pro telefony s operačním systémem Android. Účastník během lekce dostane skripta s tématy dané lekce. Každou hodinu se snažíme přizpůsobit požadavkům skupiny a již probrané témata dle potřeby opakujeme. Kurz telefonů obsahuje sedm lekcí po 14 hodinách a stojí 950 Kč.

Nabízíme i kurzy počítačů

Maltézská pomoc pořádá i kurzy práce s počítačem ty probíhají po deseti setkáních o celkovém počtu 30 hodin a účastník hradí poplatek 1500 Kč za celý kurz. Na tomto kurzu se účastníci naučí lépe pracovat s notebookem, více proniknou do práce s internetem a mohou si procvičovat jejich dovednosti.

Pokud byste rádi lépe porozuměli svému zařízení, naučili se základní používání, dodali si sebevědomí při používání techniky a pronikli do oblasti moderních technologiích, ozvěte se koordinátorce Štěpánce Doležalové na telefonní číslo 731 695 386, případně na e-mail [email protected], která zodpoví dotazy a místo v kurzu rezervuje. Těšíme se na setkání na kurzech.

Autor: Štěpánka Doležalová