Před vánočními svátky nás personál z Domova pro seniory v Šumperku požádal o pomoc. Nedostávalo se jim personálu, kvůli onemocnění Covid-19. Oslovili dobrovolnickou organizaci Maltézské pomoci v Šumperku. Několik dobrovolnic se rozhodlo pomoci právě v době vánočních svátku a na začátku nového roku.

 

Situace se stala kritická z důvodu zvýšeného počtu nakažených klientů a personálu, proto dobrovolnici Pavlína Doskočilová, Hana Polišenská a Anna Baldermanová obětovali svůj volný čas a pomáhali v Domově pro seniory od 24. – 27. prosince a 1.–3. ledna  s rozvozem snídaní a obědů pro klienty. Je úžasné vědět, že máme mezi sebou lidi, kteří se vzdají svého pohodlí a klidu o svátcích a jdou nezištně pomáhat. Moc bych jim tímto chtěla poděkovat za jejich ochotnou činnost pro druhé a za skvělou reprezentaci Maltézské pomoci.

 

 

„Chyběla mi blízkost a kontakt s „mými“ seniory v Domově, obzvlášť v době vánoční. Jsem vděčná, že jsem jim mohla být na blízku alespoň prostřednictvím mé pomoci Domovu. Díky ní jsem prožila jedny z nejkrásnějších Vánoc,“ dobrovolnice Hana.

„Byla jsem k pomoci druhým vedena již od malička. Pocházím z věřící rodiny a věřím, že když člověk dělá dobro, tak se mu to vrátí. A jelikož jsem dobrovolnicí u Maltézské pomoci již osmým rokem a chyběl mi kontakt se seniory, tak jsem byla ráda, že jsem s nimi mohla být na blízku alespoň takto, při pomoci v Domově pro seniory,“ dobrovolnice Pavla.

Autor: Leona Krejčí