Na zahradě kláštera bratří kapucínů v Olomouci se v sobotu 13. května odehrála akce Rytířský turnaj. Ten měl nejen zábavný, ale i dobročinný charakter. Účast byla sice nižší než v minulých letech, ale o to rodinnější a přátelštější. Počasí bylo ideální pro středověkou atmosféru, slunečno a teplé.

Turnaj pořádali kapucíni ve spolupráci s dvěma rytířskými skupinami – Rytíři Templu a Rytíři ze Sukolomi. Tyto skupiny předváděly své umění v boji s mečem, holemi a lukem, ale také se věnovaly dětem i dospělým.

Návštěvníci si mohli ochutnat středověkou kuchyni, jako byly placky pečené na ohni. K obědu následně byla staročeská lepenice a zapečené brambory.

Děti se mohli zapojit do různých soutěžních aktivit. Jednou z nich bylo dobývání hradu, kde děti po sobě házely papírovými koulemi.

Cílem turnaje bylo také podpořit klientskou rodinu Maltézské pomoci Olomouc, která je v těžké životní situaci. Z výtěžku, který činil 4300 korun, se jí poskytne finanční pomoc na nákup potřebných věcí. Rodina skrze Maltézskou pomoc poděkovala všem, kteří přispěli na jejich pomoc.

Turnaj byl velkým úspěchem a všichni si ho užili. Kapucíni i rytíři už plánují další akci, která by měla proběhnout na podzim okolo svátku svatého Václava. Na akci byla prezentována i pěstounská péče a sociální služby, které Maltézská pomoc nabízí.

Autor: Štěpánka Kollertová

Projekt finančně podporuje město Olomouc.

olomouc logo