Fotografie v telefonu se hromadí a vy nevíte jak je efektivně a snadno dostat do počítače? Máte spoustu fotografií a nevíte, jak a kam je bezpečně zálohovat? Chcete si vytvářet rodinná alba a sdílet je se svými blízkými? Chcete si tvořit společná alba, kam mohou všichni vaši přátelé a blízcí přispívat svými snímky? Rádi byste věděli, jak si zachovat staré tištěné fotografie a jak je snadno převést do digitální podoby? O snadných nástrojích, jak na správu fotografií, jejich zálohování, tvorbu alb a jejich základní úpravu se budeme bavit dnes večer na online přednášce v rámci projektu Moderní senior v 18:00. Lektorka Natálie provede účastníky během jedné hodiny možnostmi, jak snadno a efektivně spravovat vaše fotografie.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

Jen při prvním návštěvě online lekce.

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

 

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • 1. dubna: Na Zelený čtvrtek se budeme bavit o „zelené“ ekologické technice
  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.

Autor: Karel Čapka