Děti, dospělí i senioři se speciálními potřebami nebo zdravotními omezeními potřebují při mnoha každodenních činnostech pomoc druhé osoby. S řadou aktivit, které nemohou vykonávat samostatně, jim pomůže služba osobní asistence. Naše osobní asistentky jsou k dispozici zájemcům z Jeseníku a blízkého okolí k dispozici  24 hodin denně, 7 dní v týdnu.  

Asistujeme při řadě činností

Nabízíme pomoc s rutinními činnostmi, jako je osobní hygiena, příprava jídla, oblékání, přesun na invalidní vozík či s nácvikem chůze. Rádi vám také ale vypomůžeme se zajištěním chodu vaší domácnosti i s jejím úklidem, zařídíme pro vás nákup nebo vás doprovodíme k lékaři či na procházku. Uděláme vše pro to, abyste mohli vy a vaši blízcí trávit čas smysluplně a podle svých přání.

Spolupracujeme s pečovatelskou službou

Zřizovatelem sociální služby Osobní asistence je Maltézská pomoc, která poskytuje na Jesenicku své služby již téměř rok. Během této krátké doby se nám podařilo navázat úzkou spolupráci s Pečovatelskou službou v Jeseníku a České Vsi. I díky tomu můžeme prostřednictvím Osobní asistence poskytovat klientům svou pomoc v místech a časech, kde Pečovatelské služby nemají dostatečné kapacity nebo jsou limitovány provozní dobou. 

Každý si zaslouží důstojný život

Posláním Osobní asistence je pomáhat klientovi s činnostmi, které nemůže vykonávat samostatně, a to na místě a v čase, který si klient sám vybere. Cílem služby je podpora soběstačnosti a samostatnosti klienta, jeho důstojný způsob života a udržování kontaktu s okolím. Služba je určena dětem, dospělým a seniorům z Jeseníku a blízkého okolí, kteří mají sníženou soběstačnost a přejí si zůstat v domácím prostředí. 

Kde máme kancelář
Fučíkova 128, Jeseník

Kdy nás můžete navštívit
Pondělí 10.00 – 12. 00 hod.
Středa 15.00 – 17.00 hod.

Nebo zavolejte na číslo 734 427 764, na kterém vám Mgr. Jana Lacmanová, koordinátorka služby Osobní asistence, ráda zodpoví vaše dotazy, případně pište na e-mail [email protected]. Více se o nás a našich službách dozvíte zde

Autor: Jana Lacmanová