Facebook je nejpoužívanější sociální sítí na celém světě. Nedávno změnila svoji vizuální podobu a tato změna nemusí být pro všechny srozumitelná. Ve večerní online lekci ve čtvrtek 11. března v 18:00 představíme, jak Facebook funguje, jak jej mohou senioři využít a dobře se v něm orientovat. Představíme si rozdíl mezi vlastní zdí, skupinami a stránkami. Řeč bude i komunikační platformě Messenger a bezpečnosti a soukromí zpráv jejich uživatelů. Nezapomene ani na soukromí na sociální sítí a na rady, co je vhodné publikovat a jakým způsobem. Kurz z projektu Moderní senior je dostupný pro všechny zájemce o vzdělávání v oblasti moderních technologií.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

Jen při prvním návštěvě online lekce.

 

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • 18. března: Spam a jak se s ním vypořádat
  • 25. března: Úprava fotografií
  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.

Autor: Karel Čapka