Dnešní osobností „Lidí MP“ je dobrovolnice, která pomáhá potřebným v rámci Návštěv po telefonu. Anna bere dobrovolnictví jako příležitost, jak si uvědomit význam hodnot, které mnozí bereme za samozřejmé.

„Jak to zvládám? Víte, ono dobrovolnictví je pro mě něco jako volnočasová aktivita. Jsem ráda, že se mi podařilo si k němu najít cestu. Od malička jsem se chtěla aktivně věnovat charitativní činnosti, ale nikdy jsem nevěděla jak začít. Až potom někdy ve druháku na střední škole jsem na nástěnce našla inzerát na nábor nových dobrovolníků a řekla jsem si, že by to mohla být dobrá příležitost, tak jsem zkusila štěstí a vyšlo to.

Nejprve jsem doučovala jednoho chlapce, poté jsem přešla k dětem na Ostrůvek no a nakonec jsem skončila v Azylovém domě. Kromě toho jsem se také věnovala práci s mentálně postiženými lidmi v DOZP Šumperk a v současnosti jsem nabídla bezplatné doučování přes SKYPE lidem v Litovli. Hodně lidí se mě ptá, co z toho všeho vlastně mám. Problém je, že dnešní společnost za vším vidí jen peníze, což je chyba. Ačkoli se může zdát, že dobrovolničením jen dáváte, opak je pravdou. Díky všemu, co jsem měla možnost zažít, a lidem, které jsem měla možnost poznat, se mi změnil celkový pohled na život. Začala jsem si více vážit hodnot jako jsou zdraví, rodina, zázemí, přátelství a jiné. Když někomu věnujete několik hodin svého času, několikanásobně se vám to vrátí.“

Autor: dobrovolnice Anna

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.