Začátek nového školního je spojen nejen s návratem do školy, ale i se začátkem nových aktivit, do kterých se lidé pouští. Proto se obzvláště na podzim zaměřujeme na prezentaci našich dobrovolnických projektů ,,Adopce osamocených seniorů“  a ,,Dopisování s vězni“. Vzhledem k začátku nového akademického roku 2016/2017 přibývá zejména na podzim dobrovolníků z řad studentů. Máme v plánu  proto navštívit několik brněnských škol, kde budeme o těchto projektech hovořit a tímto povzbudit potenciální zájemce k zapojení se do projektů.

V Brně působí studentská farnost v kostele u Jezuitů, kde každým rokem prezentujeme naše dobrovolnické projekty, jako jednu z možností nabídky pro studenty. Letos tomu nebude jinak.

13.10.2016 bude u nás v Maltézské pomoci probíhat den otevřených dveří v rámci akce ,,Dobrodružně za dobrovolnictvím“,  kterou organizuje společně s několika neziskovými organizacemi  Dobrovolnické centrum 67. Lidé mají možnost přijít a dozvědět se informace o našich dobrovolnických aktivitách. V rámci dne otevřených dveří se také uskuteční piknik v altánu v zahradě domova pro seniory Věstonická, kde se budou moci setkat zájemci o dobrovolnictví s koordinátorkou, stávajícími dobrovolníky i klienty a společně si užít podzimní odpoledne.

Pokud byste i Vy měli chuť stát se dobrovolníkem u Maltézské pomoci, neváhejte nás kontaktovat :). Uvítáme mezi nás každého, kdo by měl chuť pomáhat.