Moderní senior spouští v roce 2023 spouští kurzy pro seniory. Od 16. a 17. února začnou kurzy počítačů a telefonů. Kurzy budou probíhat vždy ve čtvrtek a v pátek, konkrétní časy konání budou upřesněny. Kurzy běží již od roku 2010 a celkově jsme pomohli skoro 700 seniorům.

Abychom zajistili efektivní školení, jsou kurzy plánovány maximálně pro šest osob. S tímto obsazením jsme schopni garantovat dostatek časového prostoru lektora pro každého účastníka. Z našich kurzů odchází senioři vzděláni na velmi dobré úrovni.  U počítačů je výuka realizována v celkovém počtu 30 hodin rozdělených do 10 lekcí po 3 hodinách. Každá 3 hodinová lekce je složena z opakovací části, nové látky a upevňování nové látky. Lekce je proložená přestávkami dle potřeb účastníků. U telefonů je pak lekcí sedm a jsou vždy po dvou hodinách.

Kurz telefonů je za cenu 950 Kč (7 lekcí), kurz počítačů je za 1 500 Kč (10 lekcí). V případě zájmu stačí napsat na e-mail karel.capka@maltezskapomoc.cz.

V kurzu se zájemci naučí základní ovládání PC, práce s okny, tvorba a editace složek, vytváření souborů, psaní textu, práce s webovým prohlížečem, používání nejznámějších služeb na internetu, orientace na webu, práce s e-maily, kyberbezpečnost, nakupování na internetu, vyhledávání, mapy, zpravodajství, zabezpečení, péče o počítač, aktualizace a spoustu dalších.

V kurzu telefonu se naučí účastníci znát svůj telefon, jak se o něj starat, jak ho používat, jak pracovat s aplikacemi a naučí se i bezpečně komunikovat skrze různé chatovací prostředky. Klademe důraz i na bezpečnost na internetu a finanční zabezpečení.

Nabízíme i poradenství

Pro občany Olomouckého kraje nabízíme technické poradenství, a to jak telefonicky, e-mailem i osobně na Wurmově 7. Stačí zavolat na 605 228 161 nebo napsat na karel.capka@maltezskapomoc.cz.

Autor: Karel Čapka

Kurz se spolufinancován Statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem.