Maltézská pomoc o.p.s. nabízí všem olomouckým seniorům počítačové kurzy, díky kterým se naučí správně a efektivně ovládat svůj počítač. Podzimní série desíti lekcí započne na přelomu měsíců září a října a potrvá až do prosince. Stále máte možnost se přihlásit do jednoho z našich kurzů. Nabízíme základní zaučení pro práci na počítači, pro ty zkušenější je zde kurz práce na počítači pro pokročilé a pro milovníky fotografování nabízíme kurz digitální fotografie.

Celý podzimní kurz je rozdělen do desíti lekcí, z nichž každá trvá tři hodiny. Celkem je účastníkovi k dispozici třicet hodin na naučení se všeho potřebného. V jednom kurzu je přítomno na šest seniorů, kterým se věnuje jeden lektor. Během celé jedné lekce je probrána nová látka, opakují a procvičují se již naučené znalosti a účastníci mají možnost ptát se lektora na vše, s čím si nevědí rady. Na každého si lektor udělá čas a vysvětlí mu vše, co bude potřeba. Žádný dotaz nebude považován za hloupý.

Cílem kurzu je zlepšit počítačovou gramotnost u seniorů, a to za pomocí individuálního a příjemného přístupu. Vyučování probíhá v naší učebně Ponorka na ulici Wurmova 7 v Olomouci. Pro účastníky je zde přichystáno pět počítačů, vždy je ale lepší vzít si svůj vlastní. Během celého kurzu dostávají senioři skripta, kde jsou přehledně a srozumitelně sepsány veškeré potřebné informace. Navíc jsou zde opakovací cvičení, kterými si účastníci kurzů doma osvěžují nově nabité informace.

Přihlásit se na kurz můžete osobně v kanceláři Maltézské pomoci o.p.s. v Olomouci na Wurmově ulici 7 vždy v pondělí od 14:00 do 16:00. Po telefonické domluvě na čísle 605 228 161 je možné sjednání i jiného data návštěvy. Cena za celý kurz, včetně skript je 1000 Kč a platí se při první hodině.

Naše kurzy již od roku 2010 navštívilo 380 zájemců, přidejte se i vy mezi další spokojené účastníky. Projekt finančně podporuje Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.