Na začátku října se v Olomouci uskuteční konference s názvem „Dobrovolník 21. století – Motivace a Komunikace“. Proběhne v Kongresovém sále Olomouckého kraje na adrese Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc, v čase od 9:00 do 15:00 hodin.

Cílem konference je představit současnou situaci dobrovolnictví v Olomouckém kraji a její spojitost s celostátním dobrovolnictvím. Dále si klade za cíl hledat potenciál pro další rozvoj dobrovolnictví, zejména v oblasti sociální péče, a umožnit zástupcům organizací, které posílají dobrovolníky i těm, které je přijímají, sdílet své zkušenosti a diskutovat o otázkách motivace a komunikace, které vedou ke zvýšení zapojení dobrovolníků v Olomouckém kraji.

Pro koho je konference určena a jak se přihlásit?

Konference o dobrovolnictví je zaměřena na zástupce organizací působících v oblasti dobrovolnických služeb, neziskových organizací a poskytovatelů sociálních služeb, kteří se aktivně podílí na rozvoji dobrovolnictví.

Účast na konferenci je zcela zdarma a pro účastníky bude zajištěno drobné občerstvení. Potvrzení o účasti na konferenci bude poskytnuto všem registrovaným účastníkům.

Program konference, který obsahuje podrobnosti o jednotlivých prezentacích a diskuzích, je k dispozici online.

Tato akce je realizována v rámci individuálního projektu Olomouckého kraje s názvem „Podpora plánování sociálních služeb na území Olomouckého kraje,“ který je spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost plus.

Rádi bychom Vás požádali, abyste si rezervovali tento významný termín a vyjádřili svůj zájem o účast na konferenci prostřednictvím online registrace níže. Prosíme, učiňte tak nejpozději do 29. září 2023, a Vaše účast na konferenci bude následně potvrzena.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese: [email protected].

Těšíme se na Vaši účast a aktivní zapojení do této významné konference, která se stane platformou pro obohacení našich znalostí a zkušeností v oblasti dobrovolnictví v Olomouckém kraji.

Autor: Lucie Švábová a Michal Umlauf