Jak bezpečně platit na internetu? A čím se vlastně objednané zboží posílá? Projekt Moderní senior nabízí další online lekci

Pobočka Olomouc 18. 02. 2021 


Bojíte se nakupovat na internetu, ale nevíte, jak správně použít platební kartu. Nechcete, abyste byli okradeni, bojíte se, že obchodník zná údaje o vaší kartě? Večerní přednáška o bezpečném placení na internetu představí v jednoduchých a srozumitelných krocích na co si dát pozor při placení online, jaké jsou alternativy a co dělat v případě, že s platbou nebylo něco v pořádku. A jak se vlastně platí prostřednictvím QR kódu? Podíváme se i na vrácení platby při vracení nevhodného zakoupeného produktu.

Nebude chybět ani povídání o způsobech dopravy vámi objednaného zboží, podíváme se na běžné typy přepravy, na nové společnosti, které v Česku doručují, i na to, jak funguje Zásilkovna či co jsou tzv. parcelshopy.

Projekt Moderní senior má připravené na čtvrtek 18. února v 18:00 pro všechny seniory přednášku o bezpečném placení na internetu. Večerní lekce je otevřená všem, stačí se připojit přes TENTO ODKAZ.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu Čapku, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření
  • Wikipedie: úžasný pomocník, jak jej mohu já vylepšit?
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně
  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.