Jmenuji se Adam a jsem klientem Maltézské pomoci již pátým rokem. Bylo to krátce po úrazu páteře, kdy jsem si uvědomil, že už nikdy v životě nebudu zcela soběstačný a schopný vykonávat věci tak jako dřív. Například nezvládnu zcela samostatné oblékání, schopnost pohybovat se na místech, která nejsou zcela bezbariérová a určitou formu asistenční pomoci budu ve svém životě potřebovat neustále. Přijmout tuto skutečnost znamenalo najít v sobě nutnou dávku pokory, která mi v době před úrazem bohužel chyběla. Nic méně ne nadarmo se říká, nalézáme, až když ztrácíme.

Dříve jsem se devět let aktivně věnoval nohejbalu a pohyb byl pro mě vším. Díky asistenci Maltézské pomoci se může po úrazu můj zdravotní stav dál a dál zlepšovat. I díky tomu mohu například dnes plavat, jezdit na speciálně upraveném kole, chodit do kina nebo mít možnost si jen tak promluvit s někým o problémech, které mě trápí.               

 Měl jsem opravdu velké štěstí, že právě Maltézská pomoc mi pomohla najít lidi, kteří jsou ochotní asistovat mi při aktivitách, kterým bych se bez jejich pomoci nemohl naplno věnovat. Navíc se z nich stali mí dnes už hodně dobří přátelé.

Je krásné, že se dnes najdou lidé, kteří pomáhají nezištně bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Nesmírně si toho vážím a neberu to jako samozřejmost. Díky Maltézské pomoci jsem si také uvědomil, jak důležitá je pomoc člověka člověku. Nikdo z nás totiž nikdy neví, v jaké životní situaci se ocitne a kdy bude potřebovat sám pomoct.