Maltézská pomoc v Olomouc připravila pro děti celodenní výlet, ten se uskutečnil pátek 24. července. Skupina 13 dětí z Dětského centra Ostrůvek se společně s dobrovolnicemi a pracovnicemi zařízení vypravily na celodenní výlet do Štětovic u Vrbátek, kde společně navštívily Zlatou farmu.

Děti se dopravily vlakem do Vrbátek, poté se vydaly na pěší procházku do sousední vesnice. Na farmě se zblízka, a někdy i poprvé naživo, setkaly s řadou domácích zvířat, ať už se jednalo o kočky, slepice, kačeny, husy, králíky, nebo prasata, ovce a kozy. Rovněž si mohly vyzkoušet nakrmit krávy, podívat se, jak se v dnešní době dojí mléko, pohladit si telátka a dozvědět se řadu zajímavých informací o chovu jednotlivých zvířat. Po prohlídce farmy děti i dospělé čekala sladká odměna v podobě ochutnávky místních produktů.

Zbylý čas strávily děti objevováním možností prolézaček vytvořených ze slámy a dřeva, nebo dováděním na dětském hřišti či šlapadlech a odrážedlech. Při zpáteční cestě připravily dobrovolnice pro děti i pracovnice zařízení menší piknik s domácím občerstvením. Ačkoli bylo letošní léto doposud spíše deštivé, dětem počasí velmi přálo, a tak si mohly výlet užít i v letní atmosféře.

Děkujeme všem zapojeným dobrovolnicím za pěkně připravený a realizovaný výlet, stejně tak i Zlaté farmě za vstřícnost a možnost navštívit jejich hospodářství.

Autor: Jana Jeklová

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Projekt podporuje

olomouc logo