Děkujeme všem dětem, účastníkům a pořadatelům Rytířského turnaje, který se uskutečnil v květnu tohoto roku. 
Díky výtěžku z této dobročinné akce ve výši 10 000 Kč může malý Ondra i na dále rehabilitovat v lokomočním centru Jitrocel v Olomouci. Maminka od Ondry nám zaslala fotografii, jak hoch cvičí ve speciálním obleku.
 
 
Ondrův příběh:
 
Ondra se narodil 18. prosince 2007. Má dva starší sourozence. Je hodný, milý a velmi touží hrát si a běhat jako ostatní děti, ale nemůže. V důsledku těžkého dlouhého porodu se přidusil a trpí dětskou mozkovou obrnou. A tak sám nesedí, nestojí ani neleze, nedokáže si dát ručičky k puse ani v nich něco udržet. Už od prvních dnů cvičí a také jezdí do lázní, ale teprve díky velmi intenzivní terapii ve speciálním oblečku začal Ondra dělat první viditelné pokroky. Má dnes výrazně pevnější trup, takže dokáže chvíli sám sedět a uvolnily se mu dříve křečovitě zaťaté pěstičky. Může lépe sahat na hračky a poznávat svět kolem sebe. Udělal takový pokrok, že se dokonce se naučil jezdit na speciálně upravené tříkolce. Ze všeho nového, co sám dokáže, se velmi raduje, protože jeho postižení je jen tělesné, mentálně je to velmi inteligentní a citlivé dítě.
 
 
Velmi děkujeme olomouckým kapucínům i zapojeným dobrovolníkům za uspořádání tak příjemné akce, jejíž výtěžek pomohl malému Ondrovi. Díky rytířskému trunaji si děti nejen užijí promyšlený program, ale naučí se i štědrosti a umění rozdělit se s potřebnými, což je výrazem rytířské ctnosti.
 
Rádi vás zveme na daší turnaj, který proběhne 28. září 2018 opět v prostorách kláštera bratří kupucínů. Přijďte i vy v tento slavnostní den, pomůžete tak další dobré věci.
 
Autor: Štěpánka Kollertová