Maltézská pomoc i v letošním roce uspořádá očekávané Mezinárodní setkání vozíčkářů na Velehradě. Uskuteční se již po dvaadvacáté a nabídne služby a program pro osoby se zdravotním postižením, aby mohli plnohodnotně prožít Dny lidí dobré vůle.

Díky ochotným dobrovolníkům se vozíčkáři či jinak zdravotně postižení budou moci dostat na koncert lidí dobré vůle, být na poutních bohoslužbách, podívat se na krásy poutního místa Velehrad a po roce se opět potkat s osobami se stejným zdravotním omezením. V letošním roce se po dvou letech vrátí i hosté z ciziny.

Jste ochotný dobrovolník, který by přijel přiložit ruku k organizaci akce a pomohl nám i s péčí o klienty?

Rádi bychom Vás co nejsrdečněji pozvali a požádali o pomoc. Hledáme dobrovolníky (15+), tzn. asistenty a průvodce, kteří by nám pomohli s péčí o osoby se zdravotním postižením a s celou organizací akce. Vaší náplní bude pomoc s přípravou zázemí pro klienty, budete vyškoleni v péči o ně, budete se starat o pohodlí Vám svěřeného účastníka, kterého budete doprovázet po celou dobu akce (mezi 3./4. až 5. červencem). Bez Vás, dobrovolníků, není možné Setkání vozíčkářů uskutečnit. Pokud se chcete setkání zúčastnit, vyplňte přihlášku nejpozději do 26. června pomocí kliknutí zde.

Jste vozíčkář a rád byste se na 22. Mezinárodní setkání dostavil?

Osobám na vozíčku nabízíme možnost užít si Mezinárodní setkání vozíčkářů a zároveň probíhající Dny lidí dobré vůle. Nízkoprahové ubytování a stravování je zajištěno, návštěvník si jej hradí sám. Účast na setkání, doprovodný program a koncert lidí dobré vůle, kterého se můžete účastnit, jsou bezplatné. Během akce je zajištěn i zdravotní dozor. Pomůžeme s přepravou ze Starého Města u Uherského Hradiště a k dispozici vám bude po celou dobu dobrovolník, který vás bude setkáním provázet a asistovat. Setkání probíhá od 4. do 5. července. Chcete-li se zúčastnit Mezinárodního setkání vozíčkářů na Velehradě, vyplňte přihlašovací formulář.

Autor: Karel Čapka