Koncem loňského roku se uskutečnil v Olomouckém kraji již šestý ročník udílení ceny Křesadlo, která oceňuje osoby vykonávající dobrovolnickou činnost. Celou akci nejlépe charakterizuje její motto: „cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“.

Slavnostní předávání cen proběhlo v překrásném sále Arcibiskupského paláce v Olomouci a bylo zakončeno koncertem Václava Neckáře se skupinou Bacily.

Máme velkou radost, že mezi oceněnými byla opět dobrovolnice z Přerova, slečna Simona. Dobrovolnicí v Maltézské pomoci je od roku 2012. Nejdříve se s plným nasazením vrhla do dobrovolničení v Domově pro seniory, kam více než dva roky docházela za starší paní a pravidelně jí věnovala několik hodin týdně.  V současné době dochází za paní, která je dlouhodobě ležící a její manžel se o ni stará. Simona je pro oba zpestřením jejich každodenního náročného života a vždy se těší na vyprávění z jejího světa, její povzbuzení a pohlazení dobrým slovem. Jasným důkazem jejich vzájemného vztahu jsou slova, která slečna Simona slyší při každém svém odchodu: „Simonko, už teď se těšíme na tvoji další návštěvu“.

Za aktivní zapojení Simoně velice děkujeme a gratulujeme ke krásnému ocenění!

 

Za Centrum Maltézské pomoci Přerov Jitka Přidalová