Maltézská pomoc v Uherském Hradišti se připojila k akci Dny dobrovolnictví, která se konala v šesti krajích ČR. Cílem bylo motivovat veřejnost k dobrovolnické činnosti a představit možnosti praktického zapojení. Ve čtvrtek 27. dubna se Maltézská pomoc prezentovala na Studentském náměstí a nabídla příležitost shlédnout novou výstavu fotografií, popovídat si s aktivními dobrovolníky a vyzkoušet si manipulaci s invalidním vozíkem.

Mezi zájemci o dobrovolnickou činnost byli i žáci 9. třídy Academic school, kteří se dozvěděli o konkrétních aktivitách a jak se mohou stát dobrovolníky. Nejvíce je však zaujalo povídání s aktivními dobrovolníky, kteří se podělili o své zkušenosti a motivaci.

V pátek 28. dubna pokračoval program Dnů dobrovolnictví návštěvou Domova pro seniory ve Štěpnicích. Tři dobrovolníci se zde věnovali klientům, a to jak procházkou tak povídáním. Podle personálu byla tato zkušenost pro obě strany přínosná a doufají v další spolupráci. Osamělost totiž trápí seniory v pobytových zařízeních nejvíce, a tak dobře míněná návštěva dobrovolníků může těmto pocitům pomoci.

Výstava fotografií je stále k vidění v přízemí budovy Celoživotního vzdělávání na Studentském náměstí 1531. Maltézská pomoc hledá dobrovolníky, kteří by chtěli asistovat lidem na vozíku během Dnů lidí dobré vůle na Velehradě, které se konají v termínu 3. až 5. července.

Autor: Štěpánka Malinová