Rádi si povídáte nebo pracujete s lidmi? Využijte dobrovolnické činnosti, která je skutečně moderní. Není to žádná ztráta času, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dobrovolnická služba je sice bezplatná, ale přinese Vám nespočet krásných chvil a zážitků, řadu možností, jak se realizovat, jak dát prostor svým nápadům a své tvořivosti.

Od září 2008 sídlí na náměstí v Otrokovicích nezisková organizace Maltézská pomoc o. p. s., která pokračuje ve více než 900leté tradici pomoci potřebným prostřednictvím Řádu maltézských rytířů. Svým prostřednictvím nabízí dobrovolnické programy pro pomoc seniorům, osobám se zdravotním postižením a rodinám s dětmi.

Ačkoliv je náplň programů prostá, pro uživatele služeb je velkou pomocí. Dobrovolníci navštěvují osamělé či znevýhodněné osoby a tráví s nimi 2 hodiny týdně. Povídají si spolu, čtou, hrají hry. Taktéž je možno s nimi vyjít na procházku, pro pečující rodinu je to alespoň malé odlehčení zátěže.

Dobrovolníkem se může stát každý od 15 let až do důchodového věku. Studenti tímto způsobem mohou získat důležitou praxi, jiným přináší tato služba nová přátelství, smysluplně strávený volný čas a spoustu radosti.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, studujete a potřebujete praxi nebo znáte někoho, kdo je sám a potřebuje pomoc, přijďte do centra Maltézské pomoci (budova fary), které je otevřené každou středu od 14:00 – 16:00 hodin nebo volejte na číslo 737 589 644, kde Vám bližší informace ráda poskytne koordinátorka dobrovolníků Monika Matějíčková.

Bližší informace najdete i na našich webových stránkách centra.

 

(MoM)