V sobotu 6. května od 10.00 do 16.00 hod. proběhl v Olomouci již tradiční, v pořadí třetí, rytířský turnaj pro děti, který organizovala zdejší kapucínská komunita ve spolupráci s Maltézskou pomocí v Olomouci. Výtěžek akce pomůže dvěma klientským rodinám Maltézské pomoci.

Děti na turnaji soutěžily v několika rytířských disciplínách a při tom vyhrávaly zlaťáky.  Za vysoutěžené mince si děti mohly koupit v krčmě koupit buď sladkosti anebo se rozhodnout udělat dobrý skutek a koupit směnku (1 zlaťák = 50 Kč), kterou následně proplatili sponzoři. Celkem bylo přichystáno 200 kusů směnek. Výtěžek této akce, tedy cca  10.000 Kč, organizátoři rozdělí mezi dva chlapce se zdravotním postižením, kteří pocházejí z klientských rodin Maltézské pomoci.

Jeden z chlapců prodělal dětskou mozkovou obrnou a potřebuje pravidelnou rehabilitaci. Jeho rodiče by proto potřebovali dovybavit automobil tažným zařízením, aby mohli připojit vozík a převážet chlapcovu rehabilitační tříkolku na místo vhodné k ježdění. Druhý z chlapců má atopický ekzém a s ohledem na ostatní výdaje je pro maminku, která pečuje ještě o další dvě malé děti, velmi náročné hradit léky a specifické kosmetické a hygienické přípravky doporučované odborným lékařem.

Velmi děkujeme olomouckým kapucínům i zapojeným dobrovolníkům za uspořádání tak příjemné akce, jakou turnaj byl. Obzvláště pěkné je, že si děti nejen užijí promyšlený program, ale naučí se i štědrosti a umění rozdělit se s potřebnými, což jistě zapadá mezi rytířské ctnosti. Již teď se těšíme na další turnaj!

 

(MiH)