Dne 4. listopadu 2017 jsme se s dětmi z Dětského centra Ostrůvek, p. o. Šumperk a s našimi dobrovolníky vydali na výlet do Termálních lázních ve Velkých Losinách. Vyjížděli jsme o půl 10 z vlakového nádraží v Šumperku, kdy děti již byly natěšené a plné energie. Z dobrovolníků se zúčastnila Pavlína Doskočilová, Leona Krejčí a Magda Valenová, dále také zdravotní sestra z DCO Táňa a já jako vedoucí výletu. Dětí tedy nakonec jelo pět.

Když jsme dorazili k lázním, vše probíhalo v pořádku. Personál k nám byl velice vstřícný, jelikož nám poskytli slevu na vstupné a byli velmi rádi, že jsme je s výletem oslovili. Tímto bych chtěla poděkovat personálu v Termálech v Losinách za jejich ochotu a pomoc.

V bazénech se nám všem velice líbilo. Některé děti si užívaly tobogán, jiné zase teplé prameny v bazéně. Jelikož s námi jely i menší děti, pobavili jsme se i v dětském bazéně. Kolem poledne jsme skočili do bufetu na něco dobrého na zub. Pak nás čekala poslední půl hodinka v bazénech a chystali jsme se na cestu zpátky. Do Šumperku jsme dorazili o půl druhé odpoledne, kdy se děti již těšily na klidný odpolední program v DCO.

Za výlet děkujeme městu Šumperk, které podporuje tento projekt a umožňuje nám různé programy pro děti.

Za dobrovolníky Centra Maltézské pomoci v Šumperku koordinátorka Bc. Michaela Krejčí