Již po šesté jsme se mohli prezentovat na akci Veletrojky, kde se v odpoledních hodinách 6. června představilo přes 50 organizací na tradičním Veletrhu sociálních a následných služeb Prahy 3.

Akce se uskutečnila na náměstí Jiřího z Poděbrad s dominantou kostela Nejsvětějšího srdce Páně od proslulého architekta Josipa Plečnika. Veletrh se již pevně usadil v povědomí místních obyvatel, takže se rádi zastavili u nabídky letáků nebo výrobků, aby se dozvěděli, co je v sociálních službách nového, nebo zda najdou to, co by jim ulehčilo jejich život. Týká se to jak lidí s různými druhy hendikepů či pomoci a nabídky práce či komunitního života, ale i přirozených situací, jako je jednorázová pomoc či dobrovolnictví. A proto jsme na podobných veletrzích rok co rok a stále máme co nabídnout.

Veletrh měl propracovanou dramaturgii a tak po celou dobu akce se na připraveném pódiu i v celém prostoru odvíjela jak hudební, tak divadelní představení. Pro děti byly připraveny dílny a mnoho dalších. Pěvecký soubor Gipsy old memories, Jóga pro děti – ukázka kroužku, Klub veselých zpěváků – REMEDIUM Praha, a mnoho dalších vystoupení kroužku Prahy 3.

Nakonec jsme roznesli poslední letáky s nabídkou služeb Asistence pro seniory do okolních kaváren.

Autor: Katarína Hegyesyová

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.