V jarní vlně pandemie se Maltézská pomoc zaměřila na ochranu a povzbuzení těch nejstarších – spolu s širokou veřejností jsme šili roušky, telefonovali si a kreslili obrázky či psali dopisy, trénovali paměť. V současné vlně se zaměřujeme na jinou skupinu, která to dle mého názoru potřebuje nejvíce – děti ze základních škol, které zůstaly na distanční výuce. Zapojili se studenti zlínského gymnázia TGM a Lesní čtvrt a studenti z přípravného kurzu psychologie pod vedením Cabáka.

Pomůžeme Vám, ale přivítáme i Vaši pomoc

Od listopadu doučujeme prostřednictvím individuální on-line pomoci žáky prvního a druhého stupně na základní školách Trávníky a TGM a děti klientů Terénní služby rodinám s dětmi Charity Otrokovice. Vzhledem k tomu, že děti se do škol jen tak nepodívají, nabízím těm, kteří to potřebují, pomoc. Máme ještě kapacitu pár studentů na doučování, případně se obrátím na další studenty či žáky. Tak pokud máte zájem, dejte nám vědět. Stejně tak ti studenti, kteří chtějí pomoci, ozvěte se. Má to smysl, pomáháme si navzájem, povzbuzujeme se, my všichni jsme důležití. Ukažme našim nejmladším, že jsme tu pro ně! Děkuji všem.

PS: paměť trénujeme dál, tak kdo má zájem, napište si o pracovní listy (vytvořeno pro seniorskou kategorii 80+, protože zasílám do domovů pro seniory jako aktivizační činnost).

Autor: Romana Rochovanská