Náplň dobrovolnictví

Cílem programu je dočasná pomoc pečujícím, kteří se starají o svého blízkého a nemají možnost odpočinku nebo prostor pro vyřízení potřebných záležitostí a to aniž by se museli strachovat o nemocného člena rodiny, který by měl zůstat doma sám.

Chceme pečujícím ulehčit jejich každodenní starost o člena domácnosti postiženého jakoukoli formou demence (např. Alzheimerova nemoc) nebo jinou závažnou nemocí.

Dobrovolníci dochází do domácností klientů a zastoupí pečujícího, který si zatím může vyřídit pochůzky po úřadech, u lékaře, zajistit si nákup, zajít do společnosti svých přátel nebo si jednoduše odpočinou.

Jak bude společný čas vypadat?

Se svým klientem budete společně dělat to, co ho těší a co s Vaší pomocí zvládne. Jde o to, aby se s Vámi cítil klidně, abyste klientovi se syndromem demence zajistili radu jak postupovat v pro něj nepřehledných situacích a eliminovali rizika, která takto nemocní lidé často nedokáží rozpoznat. Tím zajistíte i velkou pomoc samotnému pečujícímu, pro kterého je takový čas vzácný.

Kam budete docházet?

Naši klienti jsou z Uherského Hradiště nebo blízkého okolí, služba probíhá vždy v jejich domácnosti.

Co zajistíme a co získáte?

  • Bereme ohledy na klientovy i vaše potřeby, těší nás, když si obě strany rozumí a je jim spolu dobře
  • na první schůzku za klientem půjdeme s Vámi
  • pravidelný kontakt s koordinátorkou, to znamená, že na všechno, co vás zaskočí nebo potěší nebudete sami
  • také zajistíme vzdělávání kurzy, které pro Vás budou přínosné nejenom v oblasti dobrovolnictví
  • proplatíme výlohy za cesty ke klientovi

Získáte hezký pocit ze smysluplně stráveného času, radost klienta z vašich návštěv, v neposlední řadě podpoříte růst zdravé společnosti a vzájemné sounáležitosti.

Kontakt

Pokud Vás program zaujal, kontaktujte nás a to i nezávazně, naši koordinátorku, která vám zodpoví každou otázku.