„Díky mezinárodní síti Maltézského řádu můžeme účinněji pomáhat více lidem.“
Pavlo Titko, ředitel Maltézské pomoci Ukrajina

Maltézská pomoc Česko se připojuje k Fondu pro zapomenuté lidi a jeho celosvětové sbírce, která je určen na potřeby Maltézské pomoci na Ukrajině. Veškeré finanční prostředky budou poslány přímo Maltézské pomoci Ukrajina.

Pomozte finančním darem Ukrajině

Na Ukrajině žije 17 milionů lidí v nouzi a ze země uprchlo více než 7 milionů obyvatel. Maltézská pomoc je na Ukrajině uznávána jako důvěryhodný pomocník v nouzi a nadále neúnavně pracuje na poskytování životně důležité humanitární pomoci, včetně teplého jídla, přístřeší, lékařské a psychologické péče těm, jejichž životy byly tímto konfliktem rozvráceny.

10 let podpory Ukrajinské Maltézské pomoci

Fond pro zapomenuté lidi, který je iniciátorem celosvětové sbírky, podporuje činnost Maltézské pomoci na Ukrajině a v okolních regionech již více než deset let a financuje projekty od denních center pro zranitelné seniory přes terapii pro postižené děti až po poskytování potravin a přístřeší pro lidi bez domova. Více informací se dozvíte zde.

Od vypuknutí války v únoru 2022 poskytl fond na prostředky na možnost rychlé pomoci lidem přímo zasažených válkou a podpořil i následnou péči o oběti války. Vedle hrdinské reakce na válku naši partneři z Maltézské pomoci na Ukrajině nadále slouží lidem bez domova, starším lidem, zdravotně postiženým a lidem na okraji společnosti, jejichž potřeby jsou stejně naléhavé jako kdykoli předtím.

S vaší pomocí bude Maltézská pomoc na Ukrajině pomáhat všem potřebným i nadále.

Pomozte finančním darem Ukrajině