Říká se, že právě senioři jsou nejohroženější skupinou, na kterou dobře působí útoky mířené přes e-mailovou poštu. I přes vylepšené spamové filtry si stále spoustu podvodných zpráv najde cestu do našich e-mailových schránek. Mnoho seniorů však těmto e-mailům naletí a často se tak kvůli strachu či nejistotě z toho, co jim přišlo, tzv. proklikají tam, kam by neměli. V horších případech přijdou i o své finanční prostředky.

Ve večerní online lekci Moderní senior ve čtvrtek 18. března v 18:00 se spolu s lektorem Matoušem Slobodou podíváme na různé typy nebezpečných e-mailů. Vysvětlíme si, co je to phishing a jak na něj reagovat, ukážeme si, co je spam a jak se ho zbavit, neopomeneme probrat škodlivost řetězových e-mailů a hoaxů.

Reagujeme na nemožnost setkávat se osobně

Vzdělávací projekt Moderní senior pro osoby z Olomouckého kraje reaguje na aktuální situaci a přechází do online podoby. Online lekce je dostupná všem seniorům prostřednictvím tohoto odkazu. Stačí se přihlásit ve čtvrtek v 18:00 skrze odkaz, který získáte naskenováním QR kódu.

Jak se připojit?

Pokud již Zoom nainstalovaný máte, odkaz vás přesměruje do nainstalované aplikace, kliknete na povolit, napíšete své jméno a připojíte se (případně vložíte číselný kód přednášky 9585611232).

Snazší varianta: Pokud Zoom nainstalovaný nemáte, po kliknutí na odkaz jste přesměrování na novou kartu, kde napíšete své jméno, budete dotázáni, zda nejste robot, můžete být vyzváni k odsouhlasení podmínek (I agree). Pokud chcete, můžete se připojit i prostřednictvím audia, opět stačí kliknout na modré velké tlačítko „připojit se s pomocí audia/zvuku z počítače“. V případě problémů s připojením se můžete prostřednictvím SMS na telefon 605 228 161 obrátit s žádostí o pomoc na koordinátora kurzu, který se Vám zpět ozve a pomůže.

Stejný návod, jako je zobrazený níže, platí i při připojení se přes telefon.

Jen při prvním návštěvě online lekce.

 

A máte hotovo. V 18:00 se připojí lektoři, stačí vyčkat.

Další témata přednášek

Senioři se mohou těšit na další přednášky vždy ve čtvrtek v 18:00 na následující témata:

  • 25. března: Úprava fotografií
  • Zabezpečení počítače, telefonu či tabletu, bezpečnost vašich účtů a dvoufázové ověření
  • Vyhledávání na internetu: efektivně a bezpečně

Vstup na přednášku je zdarma, je možné přispět dobrovolnou částkou na činnost Maltézské pomoci ZDE.

Autor: Karel Čapka