Děti a mládež mohou v období pandemie pomáhat osamělým seniorům. Do projektu Čtení pomáhá se teď zapojila i Maltézská pomoc se svým programem Návštěvy po telefonu. Díky němu dobrovolníci přes telefon zpříjemňují dlouhé chvíle seniorům, kteří jsou kvůli epidemii nemoci COVID-19 nuceni trávit veškerý čas doma nebo v domovech pro seniory.

Každý školák, který čte knihy a zapojí se do projektu Čtení pomáhá, pomůže rozdělit celkových 10 milionů korun na dobročinné účely. K těm se teď připojila i Maltézská pomoc se svými „Návštěvami po telefonu“. V rámci tohoto programu dobrovolníci udržují telefonický kontakt s osamělými seniory během současného nouzového stavu a dělají jim tak v tomto nesnadném období radost.

Čtení pomáhá funguje na jednoduchém principu. Děti školního věku se první na stránce projektu zaregistrují. Poté si vyberou některý z více než 120 knižních titulů ve své věkové kategorii. Knihy na výběr volí odborná porota, v jejímž čele stojí Zdeněk Svěrák. Když pak po přečtení knihy úspěšně školák vyplní test, dostane kredit 50 korun. Ten pak věnuje jednomu z nominovaných dobročinných projektů. A mezi ty teď patří právě i Návštěvy
po telefonu. Vedle užitečně stráveného času doma tak mohou mladí čtenáři pomocí přečtených knih přímo podpořit osamělé seniory, kteří to v tomto období mají jako nejohroženější skupina velmi těžké. Takže děti, pusťte se do čtení – a přispívání!

Autor: Eva Ticháková, Ami Communication

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.