Po delší pauze se opět hlásíme s dalším dílem projektu „Lidé Maltézské pomoci“. V něm vám představíme asistentku Kamilu Nejezchlebovou. No řekněte sami, tipli byste, že Kamila už je babičkou?


„Jako asistentka pro seniory v Maltézské pomoci pracuji teprve několik měsíců. A mohu říct, že tato práce mě baví. Setkala jsem se zatím s necelou desítkou klientů s různými potřebami. A tak je moje práce s ohledem na schopnost jejich sebepéče odlišná. Ale pak stejně zjistíte, že u všech je to v mnohém podobné. Trávit se seniory čas je samozřejmě o pomoci v domácnosti a pomoci s jejich osobními záležitostmi. Ale u všeho prostě musí být naslouchání, ochota, vstřícnost, empatie a trpělivost. Já sama jsem takový ten ‚pečující‘ typ. Vlastní rodině tím trochu lezu na nervy. Ale naopak při práci asistentky to naopak zužitkuji. Díky tomu mě tato práce opravdu naplňuje.

A co jsem si všimla jako takovou opakující se zkušenost? Ne všude jste při prvním setkání vítaná s nadšením. O to příjemnější je pak, když vidíte, že jste si klienty získala. Tato práce je tudíž pro mě opravdovou výzvou i radostí.“

 Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.