Vážení příznivci Maltézské pomoci, nějaký čas jste nebyli informováni o novinkách. Je to tím, že říjen je pro nás nejvíce pracovně zatěžující. Právě jsme dodělali 140-ti stránkovou žádost o dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Celkem žádáme o podporu na 15 registrovaných služeb v sedmi krajích naší republiky. Ihned jsme zahájili vyplnění žádosti o podporu na Ministerstvo vnitra ČR – zde žádáme o podporu pro dobrovolnické programy. Již nyní se tak snažíme zajistit finanční prostředky pro příští rok.

Před třemi týdny navštívil předseda správní rady Maltézské pomoci pan E. Zoerner společně s panem M. Umlaufem německou Maltézskou pomoc. Ta slavila výročí 60 let od svého založení. Při té příležitosti se našim zástupcům podařilo získat příslib pomoci pro postižené povodní na Mělnicku, konkrétně v Hoříně, Brozánkách, Vrbně a Zelčíně. Celkem pro cca 70 rodin bude zakoupeno vybavení domácími spotřebiči podle jejich výběru za cca 1 mil Kč. V současnosti jednáme o způsobu distribuce postiženým se starostou obce Hořín, panem J. Vrbou.

Ve finální fázi je i příprava nových www stránek Maltézské pomoci. Pokud se to nepodaří dříve, od 1. 1. 2014 již budeme „v novém“.

V Praze připravujeme Vánoční trh, který bude letos již 30.11. O něm se dozvíte již brzy přímo z pozvánky, která bude zde zveřejněna.

 

(VOb)