Maltézská pomoc se pomalu, ale jistě vrací do běžného režimu a obnovujeme své služby. Od 18. května postupně obnovujeme kurzy Moderní seniory, které začaly v únoru a březnu. Senioři tak mohou opět pokračovat ve vzdělávání v oblasti moderních technologií. Část kurzů se spustí až v týdnu následujícím.

Od 25. května začnou naši dobrovolníci, teď fungující zejména po telefonu díky Návštěvám po telefonu, navštěvovat seniory a potřebné opět i fyzicky. Nadále i platí, že s klienty našich služeb a dobrovolnických programů se setkáváme stále za dodržování hygienických opatření, tedy používáme roušky a dezinfikujeme si ruce.

V centrech v Brně, Olomouci, Mělníku, Praze, Žatci a Jeseníku taky dále přijímáme nové klienty na osobní asistenci, kde naše služby byly poskytovány i v průběhu pandemie a naši klienti tak nezůstali bez potřebných služeb.

V Mělníku stále čekáme na otevření praktických a speciálních škol, abychom mohli pokračovat v doprovázení dětí do školních zařízení. V Olomouci již plánujeme letní tábor pro děti našich klientských rodin. Doposud však není jisté, zda se uskuteční letošní 20. Mezinárodní setkání vozíčkářů.

Kategorie: