Náročná doba omezila také dobrovolnické aktivity v centru Maltézské pomoci v Uherském Hradišti. Naši dobrovolníci momentálně nemají možnost navštívit své klienty: zařízení jsou uzavřená a mnozí další klienti schůzky odříkají. Všichni se snaží důsledně dodržovat karanténu a státem nařízená pravidla. 

Ani tak ale nejsou naši dobrovolníci nečinní! Velké množství dobrovolníků se zapojilo především v šití roušek. Někteří dokonce vytáhli šicí stroj po mnoha letech. Zároveň se dobrovolníci snaží navštěvovat své klienty alespoň telefonicky. Díky telefonům mají tak možnost klienty v náročné době alespoň slovně na dálku povzbudit. Osobní setkání jsou zatím bohužel v nedohlednu. Dobrovolníci se také hlásí s pomocí: nakupují blízkým, klientům či sousedům. Několik se jich také nabídlo k telefonickým hovorům, pokud si někdo bude chtít popovídat.

 

Našim dobrovolníkům patří velké poděkování: děkujeme, že v této době nemyslíte jen na sebe, ale také na potřebné okolo Vás. Děkujeme, že v sobě dokážete najít sílu a pomáhat tam, kde je to tolik potřebné. Děkujeme, že Vás máme!

Autor: Pavlína Sedláčková

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.