Náhradní dětský den pro šumperské klienty

Dobrovolníci z Maltézské pomoci z Šumperka uspořádali 6. června pro děti z Dětského centra Ostrůvek hry a malování na zahradě. Jelikož děti nemohly oslavit dětský den, jak je zvykem, rozhodli jsme se pro ně uspořádat hry. Soutěže děti milují a u mnoha z nich se pobaví i dospělí. Nemusí být nutně náročné na přípravu, spontánnost je zábavnější.

Děti i vzhledem k přísnějším hygienickým opatřením si zábavu užily. Vímea, že hry dětem život příliš nemění, ale jejich šťastná reakce byla pro nás největší odměnou. Plánujeme pro ně další opékání špekáčků a malování, a všichni se už moc těší. Děkuji všem dobrovolníkům, kteří se zúčastnili.

Autor: Leona Krejčí

Klaun navštívil Ostrůvek v Olomouci

Ve středu 3. června se v Dětském centru Ostrůvek odehrál dětský den pro děti, které pobývají v olomouckém zařízení. Vzhledem k ochranným nařízením Vlády ČR a zdravotnickým doporučením spojených s Covid-19, nahradila tato akce rodinného typu pravidelný a veřejný den otevřených dveří.

Děti čekal v průběhu celého dne pestrý program, který zahrnoval jak návštěvu klauna, taneční diskotéku, tak i řadu menších aktivit. Odpolední část dětského dne pro děti připravily dobrovolnice Maltézské pomoci, o. p. s., které nachystaly jednotlivá soutěžní stanoviště. Děti tak mohly skládat obrázky, zahrát si na rybáře, učit se poznávat předměty po hmatu, nebo se vžít do role slavného hokejisty a překonat slalomovou trasu završenou úspěšným gólem do branky. Poté následovalo společné opékání špekáčků a dovádění na zahradě.

Akce se zúčastnilo 13 dětí (ve věku 2 – 6 let) a 4 dobrovolnice.

Autor: Jana Jeklová

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Kategorie: